Idea wygaszania świateł corocznie łączący setki milionów ludzi z ponad 7 000 miast i miejscowości w aż 170 państwach. W poprzednich edycjach na całym świecie aż 10 400 zabytków i pomników nie było oświetlonych przez 60 minut.
Inwestując w przyrodę, inwestujemy w nasze bezpieczeństwo. Przyroda zapewnia człowiekowi niezbędny do egzystencji tlen i słodką wodę, ale także składniki odżywcze, czy leki. To nasz naturalny systemy podtrzymywania życia. Niestety z roku na rok tereny naturalne ubywają, a oddychanie czystym powietrzem i czysta woda w rzekach stają się luksusem.
– czytamy w komunikacie WWF.
To już 19-sty raz, gdy Bazylika św. Piotra w Watykanie, Wieża Eiffla czy Pałac Buckingham okryją się cieniem w imię dobra naszej planety. Chociaż wyłączenie świateł 22 marca ma charakter symboliczny, to Fundacja WWF będąc inicjatorem akcji od 2007 roku pragnie zwrócić tym gestem uwagę na globalny problem jakim jest ocieplenie klimatu na Ziemi, z którego skutkami mierzymy się przez 365 dni w roku.
Jak podaje gdański ratusz w ramach tegorocznej akcji, 22 marca o godz. 20.30 na godzinę, zgasną iluminacje Fontanny Neptuna i Nowego Ratusza, budynku Rady Miasta Gdańska. Do akcji przyłącza się także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wyłączając oświetlenie w głównej siedzibie MOPR i w Centrach Pracy Socjalnej w dzielnicach Gdańska.
Źródło: Portal Miasta Gdańsk, WWF.pl