Gdańskie lotnisko dołączyło do projektu „Z napędem na 4 łapy” i zostało zaopatrzone w specjalną apteczkę pierwszej pomocy, która znajduje się w hali przylotów. Żółta apteczka dyżurna została zaprojektowana z myślą o podróżujących ze swoimi czworonogami, aby w razie potrzeby mogli szybko udzielić im pierwszej pomocy. Apteczka “pet care on the go” zawiera niezbędne środki, które umożliwiają szybkie reagowanie w przypadku urazów, skaleczeń, a także problemów żołądkowych u psów i kotów. Znajdują się w niej m.in. środki przeciwbólowe, bandaże, środki do dezynfekcji ran oraz preparaty wspomagające trawienie i na biegunki. Skład apteczki został starannie dobrany przy współpracy z weterynarzami.
Na gdańskim lotnisku, podobnie jak w innych portach lotniczych, podróżowanie z czworonogami odbywa się zgodnie z zasadami określonymi przez linie lotnicze. Małe psy, koty i inne zwierzęta, które ważą do 8 kg (łącznie z transporterem), mogą podróżować w kabinie samolotu. Muszą być one przewożone w specjalnym transporterze, który mieści się pod siedzeniem pasażera. Większe zwierzęta, ważące powyżej 8 kg, muszą podróżować w luku bagażowym, w odpowiednio zabezpieczonym kontenerze. Istnieją jednak wyjątki dla psów przewodników. Psy przewodniki, które pomagają osobom z niepełnosprawnościami, nie mają żadnych ograniczeń rozmiarowych i mogą podróżować w kabinie samolotu razem z opiekunem. Takie psy nie muszą być umieszczane w transporterze, ale muszą być trzymane na smyczy i zachowywać odpowiednią postawę podczas lotu. Warto przed podróżą skontaktować się z linią lotniczą, aby upewnić się, że spełnia się wszystkie wymogi dotyczące transportu zwierząt, w tym psa przewodnika.
Przygotowanie się do podróży z czworonogiem wymaga kilku kluczowych kroków, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo zarówno zwierzęciu, jak i jego opiekunowi. Przede wszystkim należy sprawdzić wymagania wjazdowe kraju, do którego się udajemy, ponieważ różne państwa mogą mieć odmienne przepisy dotyczące szczepień, paszportów zwierząt czy kwarantanny. W większości krajów zwierzęta muszą być zaopatrzone w czip identyfikacyjny, który jest obowiązkowy dla podróżujących pupili.