Jedź bezpiecznie - kampania TVP3 Gdańsk [WIDEO]

Daniel Bogrec 2024-10-31
UDOSTĘPNIJ:
Jedź bezpiecznie - kampania TVP3 Gdańsk
Badania pokazują, że już niewielka ilość alkoholu w organizmie może znacznie obniżyć czas reakcji kierowcy, osłabić koncentrację, a także zaburzyć percepcję. Dla osoby z promilami za kierownicą sytuacje na drodze mogą wydawać się mniej groźne, co prowadzi do zbyt ryzykownych zachowań. Kampania “Jedź bezpiecznie” przygotowana przez TVP3 Gdańsk, przypomina również, że odpowiedzialność za bezpieczną jazdę spoczywa na wszystkich uczestnikach ruchu – nie tylko na kierowcy, ale także na pasażerach i świadkach, którzy mogą zapobiec niebezpieczeństwu, reagując na próby jazdy pod wpływem alkoholu.

Jedź bezpiecznie - nie prowadź po spożyciu alkoholu


Na polskich drogach każdego roku dochodzi do wielu tragicznych wypadków, których przyczyną często jest nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą, w tym właśnie jazda po spożyciu alkoholu. Kampania “Jedź bezpiecznie” skupia się na edukowaniu kierowców o konsekwencjach prawnych i fizycznych prowadzenia po alkoholu oraz podkreśla, jak istotne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 

Nasza kampania jest skierowana do potencjalnych sprawców wypadków. Jest próbą powiedzenia im: zobacz już nie tylko bliscy i rodzina, która w sposób oczywisty cierpi najbardziej z powodu konsekwencji wypadku, już nie tylko policjanci, którzy wystawiają mandat za nieostrożna jazdę, ale także być może najmniej ważne ogniwo tej tragicznej układanki, czyli dziennikarze relacjonujący na końcu to zdarzenie - oni wszyscy razem mówią Ci: już dość, dość tragedii, jedź ostrożnie - podsumowuje Tomasz Sieliwończyk, dziennikarz TVP3 Gdańsk.

Polska na tle państw Unii Europejskiej i świata w 2023 roku


W 2023 roku w wypadkach drogowych w UE zginęło około 20 400 osób, co stanowi spadek o 1% w porównaniu z 2022 r. Pomimo pewnego postępu w odniesieniu do roku bazowego 2019 niewiele państw członkowskich pozostaje na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest zmniejszenie o połowę liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych do 2030 r. Od 2019 r. liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych prawie nie spadła w Hiszpanii, Francji i Włoszech, natomiast wzrosła w Irlandii, na Łotwie, w Holandii, Słowacji i Szwecji. Z kolei w ciągu ostatnich czterech lat Belgia, Czechy, Dania, Węgry i Polska są na dobrej drodze do osiągnięcia celu redukcji liczby ofiar śmiertelnych i poważnych obrażeń na drogach o 50% do roku 2030.


ZOBACZ SPOT KAMPANII "JEDŹ BEZPIECZNIE"