Pomorskie Nagrody Artystycznych za rok 2017 przyznane. W Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance nagrodzono wyróżniających się w minionym sezonie artystów, a także zasłużonych mecenasów pomorskiej kultury. Nagrody przyznano po raz dziewiętnasty.

10-cioro twórców nominowanych w kategorii Kreacje, troje w kategorii Nadzieja i trzech kandydatów do tytułu mecenasa roku. Kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji nie wiadomo do ostatniej chwili, bo procedura przyznawania pomorskich Nagród Artystycznych przypomina oscarową – najpierw mała kapituła wybiera nominowanych, potem wielka kapituła wskazuje swoich faworytów, a na końcu notariusz zlicza głosy. Rywalizacja była wyrównana, ale podium zostało zdominowane przez artystów związanych z muzyką. Dwie z trzech nagród przyznanych w kategorii kreacji odebrali Andrzej Szadejko za organizowany w kościele Świętej Trójcy festiwal Organy i Leszek Kułakowski za wydanie czterech płyt.

Trzecia statuetka w kategorii Kreacje została przyznana Henrykowi Cześnikowi za wystawę „niebezpieczne związki” i projekt „Cześnik i poeci”. Nadzieją minionego roku został okrzyknięty pianista Piotr Pawlak. W ich imieniu nagrody odebrali bliscy i współpracownicy, którzy usprawiedliwili nieobecności laureatów udziałem w wystawie w Tel Avivie i konkursie na Malcie. Nagrodę za mecenat odebrał przedsiębiorca i twórca oliwskiego Ratusza Kultury.

Wielka Pomorską Nagrodę Artystyczną marszałek województwa przyznał pianiście i kompozytorowi Leszkowi Możdżerowi – za siłę talentu i niezwykła wyobraźnię twórczą.

Pomorskie Nagrody Artystyczne zostały rozdane już po raz 19-ty.