Gdański Teatr Szekspirowski świętuje swoje 10-lecie. Wprawdzie placówka prowadzi działalność od niespełna 4 lat, ale za dzień powstania uznaje 20 lutego 2008 roku, kiedy to została powołana jako instytucja kultury. Z tej okazji odbyło się wydarzenie „10 instalacji na 10-lecie GTS”.

Teatr to miejsce wizji, gdzie artyści i publiczność” uruchamiają swoja wyobraźnię – mówił włoski architekt Renato Rizzi, który zaprojektował ceglaną konstrukcję z otwieranym dachem, w której została schowana drewniana konstrukcja teatru elżbietańskiego zmieniająca się w zalewności od potrzeb w scenę typu włoskiego.

Gdański Teatr Szekspirowski jest sceną impresaryjną. Zaprasza najciekawsze, nie tylko szekspirowskie, spektakle z Polski i zagranicy, organizuje koncerty i wystawy.

Architektura budynku i Szekspir stały się inspiracją urodzinowej oprawy Teatru Szekspirowskiego, którą przygotowali studenci gdańskiej ASP pod opieką, od wielu lat współpracującego z Fundacja i Teatrem Szekspirowskim, Roberta Florczaka.

10 instalacji na 10-lecie GTS rozlokowanych w różnych przestrzeniach budynku odwołuje się do postaci z dramatów Szekspira.

W sobotę w Teatrze Szekspirowskim odbyła się oficjalna urodzinowa uroczystość połączona z wernisażem jubileuszowej wystawy i prezentacją.