Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o serie rozbojów w Gdyni. Bulwersujący jest wiek podejrzanych. To 15- i 16-latek. Nastolatkowi napadali na kobiety w okolicach gdyńskiego Wzgórza Świętego Maksymiliana. W Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni powołany został specjalny zespół śledczych, by zatrzymać sprawców napadów.

Jeden z nich ma 15, drugi 16 lat. Młodzi mężczyźni już wcześniej mieli konflikt z prawem. Niestety żadne ze środków wychowawczych nie zadziałały. To ich policja podejrzewa o serie brutalnych napadów na kobiety w Gdyni.

Schemat działania napastników był zwykle taki sam, w okolicy Wzgórza Świętego Maksymiliana po zmroku napadali na kobiety. Ich celem były damskie torebki. W jednym przypadku ofiara została dotkliwie pobita. Do napadu doszło w noc sylwestrową.

Policjanci przeszukali mieszkania zatrzymanych, w jednym z nich znaleziono skradzione podczas napadów przedmioty. Napastnicy są nieletni dlatego sprawę prowadzić będzie sąd rodzinny. Gdyby byli pełnoletni, groziłoby im 12 lat więzienia. Na razie trwają policyjne czynności z podejrzanymi.