To ostatni weekend na obejrzenie największej na świecie kolekcji prac Witkacego, która znajduje się w zasobach Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Niezwykle cenne zbiory będą odrestaurowane i przeniesione do nowego obiektu. Dla zwiedzających będą udostępnione dopiero z rok.

Kto jeszcze nie oglądał największej na świecie kolekcji portretów wykonanych przez Stanisława Ignacego Witkiewicza ma na to jedynie najbliższy weekend. Słupskie muzeum przygotowuje dla prac Witkacego nowy muzealny obiekt, problem w tym, że jest dopiero remontowany. Muzealnicy postanowili więc przed przeniesieniem kolekcji gruntownie odświeżyć także wszystkie prace Witkacego. To wymaga z kolei wielu miesięcy pracy. Najbliższy weekend będzie więc pożegnaniem z Witkacym.

Muzealnicy zachęcają do obejrzenie prac Witkacego nie tylko bezpłatną wejściówką do muzeum, ale przede wszystkim niezwykłymi walorami artystycznymi i historycznymi jego portretów.

Tysiące turystów ogląda każdego roku kolekcje prac Witkacego. Nawet ci, którzy widzieli niezwykłe portrety już kilka razy ubolewają, że kolekcja będzie niedostępny przez najbliższy rok.

Przeniesienie kolekcji do nowego muzealnego budynku pozwoli wreszcie po raz pierwszy w historii pokazać jednocześnie wszystkie prace Witkacego.

W Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku znajduje się ponad 260 prac Witkacego.