Już we wtorek Książe William i księżna Kate pojawią się w Gdańsku. Dostojni goście odwiedzą m.in. Dwór Artusa, Europejskie Centrum Solidarności i Teatr Szekspirowski. Sprawdzaliśmy czy wizyta książęcej pary może sparaliżować ruch uliczny w mieście i czy np. jest szansa na selfie lub autograf.

Para książęca w poniedziałek była w Warszawie. Dzień później będzie w Sztutowie, gdzie odwiedzi były niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny. Około 14-tej książęca para pojawi się w Gdańsku. Między innymi w Dworze Artusa, w Teatrze Szekspirowskim i w Europejskim Centrum Solidarności. Książęca para będzie też spacerowała po długim Targu.

Dziś Warszawa, jutro Sztutowo i Gdańsk. Wizyta pary książęcej spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy, zapewne podobnie będzie w Gdańsku. Drogowego paraliżu nie będzie - zapewniają policjanci, którzy będą pilotować przejazd księcia i księżnej Cambridge.

Warto jednak pamiętać o zmianach w organizacji ruchu w centrum Gdańska. Od rana nie będzie można zatrzymywać aut na ulicach Węglarskiej, Kołodziejskiej i Piwnej, czyli trasie dojazdu brytyjskich gości do Dworu Artusa. Podobny zakaz będzie obowiązywał na ulicy Doki, czyli dojeździe do historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Całkowicie wyłączony z ruchu będzie Targ Węglowy i ulica Bogusławskiego od Katowni do Teatru Szekspirowskiego. Warto więc piechotą wybrać się na 14.30 przed Dwór Artusa i tam czekać na szansę zobaczenia książęcej pary.

Około 18-ej książęca para odleci z Gdańska do Warszawy.