Trwa spór o nazwę pociągu z Gdańska do Kościerzyny. Szybka Kolej Miejska na swojej stronie opublikowała wyniki głosowania, w którym wygrał kapitan Józef Dambek - przywódca tajnej organizacji wojskowej Gryf Pomorski. Marszałek województwa ma wątpliwości co do samego pomysłu nadawania imion pociągom i zaznacza, że będzie jeszcze na ten temat rozmawiał z władzami SKM.

Kaszubski Express, Weiser Dawidek, Józef Nowkuński, Józef Dambek i kościerski sprinter. To propozycje nazwy Szybkiej Kolei Miejskiej dla pociągu kursującego na trasie Gdańsk Kościerzyna. Ponad 60% internautów zagłosowało na Józefa Dambka - przywódcę tajnej organizacji wojskowej Gryf Pomorski w trakcie II Wojny Światowej, zamordowanego przez agenta gestapo. W marcu tego roku w Gołubiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz pośmiertne awansował Józefa Dambka z porucznika na kapitana.

Pociąg jeszcze nie ruszył, ale już rozgorzał spór o zwycięzcę plebiscytu. Władzom województwa pomysł wydaje się nietrafiony. Zaistniała jednak bardzo kłopotliwa sytuacja. Roman Dambek - bratanek Jozefa Dampka - już otrzymał pismo od zarządu SKM potwierdzające wybór internautów.

Na razie nie wiadomo jaką nazwę otrzyma pociąg. Trwa wymiana pism pomiędzy zarządem województwa a SKM.