Już po raz szósty na Pomorzu zakwitły Pola Nadziei. Tradycyjnie na ulice wyszli wolontariusze w żółtych koszulkach, by zbierać datki na rzecz hospicjów m. in. z Pucka, Gdyni, Sopotu i Gdańska. W zamian za datek do puszki żonkil- symbol triumfu poświęcenia nad egoizmem. Finał akcji zakończyła wielka żonkilowa parad ulicami Gdańska.

Pola Nadziei zakwitły na Pomorzu – wielka akcja zbiórki funduszy na działalność hospicjów w Polsce odbywa się od osiemnastu lat, po raz szósty w Gdańsku. Na ulice wyszli wolontariusze w żółtych koszulkach, w zamian za datki na rzecz pomorskich hospicjów rozdawali żonkile- symbol zwycięstwa egoizmu nad potrzebom niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Każdego rodzaju wsparcie jest potrzebne każdego dnia w działalność hospicjów. Dlatego raz do roku pomorskie placówki hospicyjne łączą siły, by pokazać jak ważne jest działanie na rzecz pacjentów terminalnie chorych. Datki zebrane podczas akcji są istotnym wsparciem pomorskich placówek w zeszłym roku udało się zabrać ponad pół miliona złotych. W ramach tegorocznej akcji odbyła się też wielka Żonkilowa Sztafeta z Pucka, aż do Gdańska, w której wieli udział rowerzyści, rolkarze, motocykliści i pasjonaci strach samochodów. Finał akcji głośny i radosny – „Żonkilowa parada”, czyli wszyscy zaangażowani w hospicyjną pomocy ruszyli z pod Złotej Bramy do Gdańskiego Neptuna. Grając i śpiewając - bo hospicjum to też życie.