Trójmiejscy artyści łączą siły, żeby wspomóc finansowo sopocką malarkę Elżbietę Hajdun. W czwartek w sopockim Spatifie odbędzie się charytatywna aukcja obrazów na rzecz chorej artystki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert A'FreAK-aN Project Wojciecha Staroniewicza.

To był spontaniczna decyzja i natychmiastowa odpowiedź środowiska artystycznego. Kiedy zaprzyjaźniony z rodziną Hajdunów Wojciech Staroniewicz dowiedział się o kłopotach ze zdrowiem Elżbiety Hajdun, postanowił pomóc tak jak potrafi - organizując jazzowy koncert i aukcję obrazów.

Elżbieta Hajdun jest malarką i wdową po Januszu Hajdunie, pianiście, kompozytorze muzyki do nagrodzonego Oskarem "Tanga" Zbigniewa Rybczyńskiego i przeboju "Niech no tylko zakwitną jabłonie". Malarce muzyka też jest bliska - zanim zdobyła dyplom w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Hugona Laseckiego, ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Ich syn Jakub Hajdun również gra na fortepianie - studiuje w gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie Włodzimierza Nahornego. Na koncercie zagra razem z A'FreAK-aN Project kompozycje Komedy i Staroniewicza

Na aukcji będzie można wylicytować prace Elżbiety Hajdun. Artystka tworzy kompozycje kolorystyczne, w których natura jest punktem wyjścia do twórczych rozważań. Swoje prace ofiarowali na aukcję także trójmiejscy artyści - m.in. Maria Targońska, Józef Czerniawski, Henryk Cześnik, Andrzej Dyakowski, Jan Góra i Włodzimierz Łajming.

Koncert oraz aukcja obrazów na rzecz Elżbiety Hajdun rozpocznie się w czwartek o 20:00 w sopockim klubie Spatif. Wstęp jest wolny.