Prawie tysiąc mieszkańców Słupska wzięło udział w kręceniu teledysku promującego rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Co roku na białaczkę zapada dziesięć tysięcy osób, dla wielu jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczep.

Uczniowie i nauczyciele, urzędnicy i zwykli mieszkańcy w sumie tysiąc osób prezentowało swoje taneczne umiejętności przed słupskim ratuszem. Ale nie o taniec tu chodzi a o ratowanie chorych na nowotwór krwi. W akcję zachęcania mieszkańców Pomorza do oddawania szpiku włączyli się także słupscy Hip - Hopowcy którzy specjalnie na tę okazję napisali wyjątkowy utwór.

W niecodzienną akcję na ulicach Słupska włączyli się także wolontariusze stowarzyszenia „Muszkieterów Szpiku”, którzy przy pomocy telefonów i drona zarejestrowali całe wydarzenie, dzięki czemu powstanie Teledysk promujący rejestrację dawców szpiku.

W Polsce, co piąty pacjent chorujący na białaczkę nie ma swojego bliźniaka genetycznego, przez co nie może liczyć na przeszczep ratujący życie, zdaniem lekarzy teledysk zachęcający do oddawania szpiku może wielu pacjentom uratować życie. Teledysk niebawem trafi do internetu, jego twórcy liczą, że zachęci on innych do ratowania życia chorym na białaczkę.