530 szkół z całego kraju wzięło udział w "Olimpiadzie Solidarności. Dwie dekady historii". W środę odbyły się etapy wojewódzkie. Na Pomorzu uczniowie 2-gich klas szkół ponadgimnazjalnych, oraz 3-cich klas technikum przystąpili do egzaminu, który odbywał się w sali BHP. Trzy najlepsze osoby będą reprezentowały województwo na etapie ogólnopolskim.

Odpowiedz na pytanie: w którym roku powstał port północny, rafineria gdańska i trasa łazienkowska? Przyporządkuj nazwiska kobiet do fotografii. To jedne z zadań, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie przystępujący do „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”.

Punktualnie o 10.00 w całej Polsce do konkursu przystąpiło 800 uczniów, którzy wcześniej rywalizowali na etapie szkolnym. Na Pomorzu do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 60 najlepszych uczniów z całego regionu.

Za sukcesem uczniów stoją ich nauczyciele. Wspólne przygotowanie do olimpiady rozpoczęli już wiele miesięcy wcześniej.

To 4 edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Najlepsi z Pomorza okazali się uczniowie 2 Liceum Ogólnokształcącego z Chojnic - Patryk Syngierski i Natalia Gołuńska, oraz Justyna Jelińska - uczennica liceum w Kartuzach.

Wygrana drużyna zdobędzie indeksy na wybrane kierunki studiów spośród czterech najlepszych uniwersytetów w Polsce.