20 - 21 lipca, Jantar

Podobnie jak w minionych latach na plaży w Jantarze przeprowadzone zostaną finały Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. 20 i 21 lipca w Jantarze poławiacze będą walczyć o mistrzowski tytuł. To już dwudziesta edycja tej sztandarowej imprezy w nadmorskiej gminie Stegna.

Mistrzostwa bez wątpienia są największą imprezą promocyjną gminy Stegna i jedną z większych w Polsce. W latach 2005-2017 specjalnymi gośćmi imprezy, którzy startowali w rundzie Vipów ,byli aktorzy Andrzej Zaorski, Marcin Troński ,Wojciech Wysocki, Marek Siudym ,Grzegorz Wons, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Michał Piela, Krzysztof Zaleski oraz reżyser Janusz Zaorski. W roku bieżącym swój udział potwierdzili Michał Piela, Arkadiusz Janiczek i Marcin Troński.
Finał w Jantarze poprzedzą eliminacje na plażach: Jantarny (okręg Kaliningradzki ) oraz w Krynicy Morskiej.
Każdy uczestnik mistrzostw będzie miał okazję znaleźć prawdziwy, bałtycki skarb. Impreza ma ogólnodostępny charakter, wszyscy zainteresowani mogą w niej uczestniczyć. Wystarczy wypełnić i opłacić kartę zgłoszeniową tuż przed zawodami, by mieć szansę powalczyć z najlepszymi poławiaczami świata.
Najlepsi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu potrafią w ciągu 10 minut wyłowić z brzegu ponad 150 gram „bałtyckiego złota”.
Mistrzostwa łączą w sobie aspekty kulturowe i promocyjne bursztynu, jego tradycję, przeszłość i przyszłość. Oprócz dobrej, zabawy, aktywnego wypoczynku, dreszczyku emocji, mistrzostwa mają wymiar edukacyjny.

Imprezę poprowadzi znany telewizyjny prezenter sportowy Rafał Patyra.