Spektakl „Inspekcja” w reżyserii Jacka Raginis-Królikiewicza i słuchowisko „Ordonka” w reżyserii Dariusza Błaszczyka to laureaci 18-tego Festiwalu „Dwa Teatry”. O nagrody walczyło w tym roku 27 słuchowisk i 25 spektakli teatralnych. Wyprodukowane przez Radio Gdańsk słuchowisko „Kuferek” Wojciecha Fułka w reż. Henryka Rozena otrzymało nagrodę publiczności. Nagrody rozdano podczas uroczystej gali w Sopocie.

Jury telewizyjne nie miało łatwego zadania, bo w tym roku do oceny było dwukrotnie więcej spektakli niż w poprzednich edycjach Festiwalu. Ostatecznie wybór padł na „Inspekcję” – spektakl pokazujący próby kuszenia polskich oficerów więzionych w sowieckim obozie jenieckim przed mordem katyńskim do współpracy z komunistami.

Pozostałe spektakle również dostały docenione – „Spiskowcy” za reżyserię Jana Englerta, zdjęcia Piotra Wojtowicza i montaż Milenii Fidler, a „Marszałek” za oryginalny tekst Wojciecha Tomczyka i główna rolę Mariusza Banaszewskiego.

Nagrody aktorskie w teatrze telewizji otrzymały również ex quo Maria Pakulnis i Agnieszka Warcholska.

W konkursie radiowym nagrody aktorskie jurorzy przyznali Annie Seniuk, Dorocie Landowskiej, Jerzemu Treli i Szymonowi Kuśmidrowi.

Tomasz Man został nagrodzony za reżyserię słuchowiska „Idę, tylko zimno mi stopy”. Grand Prix odebrali twórcy słuchowiska „Ordonka” opowiadającego o mało znanych faktach z życia Hanny Ordonówny.

Festiwal Dwa Teatry był wspólnym przedsięwzięciem Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

Teatr Telewizji będzie się rozwijał – liczba premier zwiększy się do trzech w miesiącu i dojdą nowe pasma – scena faktu i scena dla dzieci. To powołanie rok temu Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej pozwoliło na odrodzenie Teatru Telewizji i przyniosło wartościowe realizacje.

Wielkie nagrody Festiwalu Dwa Teatry za całokształt twórczości radiowej i telewizyjnej odebrali Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka.