Już w piątek w sopockim Multikinie o godzinie 10-tej startują pierwsze konkursowe prezentacje słuchowisk i spektakli Teatru Telewizji biorących udział w Festiwalu Dwa Teatry. Osiemnasta edycja tego święta teatru medialnego to bogaty program i możliwość osobistego spotkania z twórcami i aktorami - a wszystko bez biletów i specjalnych zaproszeń, bo wydarzenia są otwarte dla widzów. Dodatkowe pokazy spektakli odbędą się również w Gdyńskim Centrum Filmowym i w Muzeum II Wojny Światowej.

W tym roku cztery festiwalowe dni będą wypełnione konkursowymi prezentacjami spektakli i słuchowisk emitowanych w Multikinie i wydarzeniami towarzyszącymi zdominowanymi przez setną rocznicę odzyskania niepodległości i Rok Herbertowski. Będzie czytanie Herberta i Żeromskiego na molo i na ulicach Sopotu, koncerty i spektakle na żywo w Muszli koncertowej i spotkania z gwiazdami w Państwowej Galerii Sztuki. W Muzeum II Wojny Światowej zostaną zaprezentowane dwa monodramy - a wszystko w wykonaniu wybitnych aktorów. W salach Multikina będą prezentowane konkursowe spektakle i słuchowiska.

Pierwsze konkursowe prezentacje rozpoczną się w Multikinie o 10-tej, o 14-tej rozpoczną się w Państwowej Galerii Spotkania z Gwiazdami, a 19.30 na Placu Kuracyjnym wybrzmi Puls Niepodległości, czyli Koncert Orkiestry Wielkich Bębnów inaugurujący festiwal.