Oszukali prawie trzy tysiące osób na kwotę 2 i pół miliona złotych. Sprzedawali sprzęt komputerowy i AGD, którego nie posiadali. Cztery osoby z Trójmiasta, uwikłane w przestępczy proceder zostały zatrzymane przez Funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Grozi im do piętnastu lat więzienia.

Oszuści założyli siedemnaście sklepów internetowych ze sprzętem komputerowym i artykułami gospodarstwa domowego. Sklepy i produkty, które w nich sprzedawano, faktycznie jednak nie istniały.

Cztery osoby schwytane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji to mieszkańcy Trójmiasta. Pieniądze wyłudzali od czerwca 2016 do lutego 2018 roku. W ten sposób ich łupem padło ponad 2 i pół miliona złotych.

Wobec jednego z zatrzymanych oszustów zastosowano areszt tymczasowy. Decyzje dotyczące pozostałych prokuratura regionalna w Gdańsku będzie podejmowała w miarę rozwoju śledztwa.

Z ustaleń policji wynika, że zarówno poszkodowanych, jak i sprawców wyłudzeń może być więcej. Policja ustala majątek zatrzymanych na poczet zabezpieczenia przyszłych kar.