Obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Święto to ustanowił w 1992 roku papież Jan Paweł II w 7. rocznicę objawień fatimskich. Archidiecezjalne obchody odbyły się w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie. Mszę odprawił arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Obchodzony od 26 lat Światowy Dzień Chorego w kościele jest czasem, w którym podkreśla się wartość cierpienia, tego fizycznego, ale też na płaszczyźnie duchowej. Po mszy arcybiskup przekazał dyplomy osobom związanym ze służbą zdrowia. Wyróżnienie otrzymały: Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału NFZ, Alicja Stolarczyk prezes Fundacji Hospicyjnej oraz Marzena Olszewska-Fryc wiceprzewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku.

Oprócz kościoła ten wyjątkowy dzień dało się odczuć także w szpitalach. Dla chorych najważniejszym elementem świętowania były odwiedziny najbliższych. Szpital to miejsce, w którym dzień chorego obchodzony jest codziennie. Dziś dodatkowo na oddziałach pojawił się wyjątkowy personel. Oprócz listów ze słowami wsparcia i otuchy przedstawiciele fundacji dr Cloun mieli dla chorych szczególne lekarstwo. A w swojej nietypowej pracy Wolontariusze wychodzą z założenia, że jeśli nie da się zrobić wielkich rzeczy trzeba robić małe rzeczy z wielką miłością.