Pobili kolejny rekord - obsłużonych ponad 4,5 mln pasażerów. Z historycznym wynikiem gdańskie lotnisko zamyka rok 2017 i podsumowuje swoje osiągnięcia. Najlepszymi miesiącami tradycyjnie były lipiec i sierpień, kiedy to gdańskie lotnisko obsługiwało po nieomal pół miliona pasażerów.

Port Lotniczy Gdańsk - w ubiegłym roku pracownicy lotniska nie narzekali na nudę. Odprawiono tu ponad 4 miliony 600 tysięcy pasażerów. Rekord przekłada się też na wyniki finansowe. Port lotniczy zarobił w ubiegłym roku 25 mln zł. Ale to nie jedyne osiągnięcie.

W samym 2017 roku uruchomiono 12 nowych połączeń z Gdańska do innych miast w kraju jak i za granicą. Za kilkadziesiąt złotych pasażerowie spragnieni słońca, mogli udać się na przykład do Neapolu.

Najwięcej pasażerów latało tanimi liniami lotniczymi do Warszawy. Jednak zbyt atrakcyjne ceny biletów doprowadziły do wycofania się przewoźnika z tych połączeń. Teraz jest to szansa dla narodowych linii lotniczych LOT.

Drugim po Warszawie najczęściej wybieranym miejscem przez pasażerów był Londyn. Teraz przewoźnicy zastanawiają się jaki skutki może przynieść Brexit.

W ubiegłym roku nastąpiła wyraźna zmiana kierunków, które wybierali podróżujący.

Na chwile obecną, operujący z Gdańskiem przewoźnicy zapowiedzieli uruchomienie kolejnych 4 połączeń. W tym roku możemy zaplanować wycieczkę z Gdańska do Lwowa, Wiednia, Rygi, a nawet do Aten.