Ma być bardziej nowoczesne, przyjazne dla osób niepełnosprawnych i tylko tragizm historii, którą opowiada, pozostanie niezmienny. Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku będzie miało nową ekspozycje stałą. Jej prezentacja ma nastąpić do 2019 roku. Przygotowanie będzie kosztować ok. czterech milionów złotych.

Od kilku lat zamknięte. Od kilkudziesięciu skrywające tajemnice tragicznej obrony Poczty Polskiej w Gdańsku. Podziemia historycznego budynku. To tu w ostatniej fazie obrony chronili się pocztowcy. To do tych pomieszczeń Niemcy wlewali benzynę i podpalali ją, by zmusić pocztowców do wyjścia z budynku. Wkrótce te piwniczne pomieszczenia otworzą się dla zwiedzających.

bo tu ma być zlokalizowano cześć stałej wystawy nowego zmodernizowanego Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku.

Dwie części ekspozycji: pierwsza pokazująca życie w wolnym mieście Gdańsk i funkcjonowanie w nim poczty. Druga zlokalizowana we wspomnianych piwnicach, będąca zapisem historii obrony poczty, ale także okazją do pokazania dotąd niepokazywanych eksponatów związanych z tragiczną stroną obrony poczty.

Ekspozycja ma mieć też swój walor edukacyjny - dedykowany dzieciom - i być przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie gotowa do 2019. Ten plan to miedzy innymi znalezienie środków na budowę nowego muzeum. Z bardzo wstępnych szacunków wynika, że inwestycja może pochłonąć ok. czterech milionów złotych.