Gdynia może mieć powody do dumy. Są już wyniki jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. III Liceum Ogólnokształcące z Gdyni znalazło się na 5. miejscu - a dodajmy, że to jedna z dwóch szkół, która w ciągu 19 lat trwania rankingu zawsze była w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół średnich w kraju. Najlepszym liceum w Gdańsku jest V L.O. Wśród pomorskich techników najlepsze wyniki osiągnęło gdyńskie Technikum Hotelarskie.

Gdyńska Trójka ponownie najlepsza na całym Pomorzu! Ogłoszono wyniki 20. prestiżowego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych - Perspektywy. III Liceum w Gdyni uplasowało się na 5. miejscu na ponad 499 szkół. Gdyńska Trójka jest jedną z dwóch szkół, które od 20 lat prowadzenia rankingu - są w pierwszej dziesiątce najlepszych w kraju.

W pierwszej setce najlepszych liceów znalazło się jeszcze 6 innych pomorskich placówek - najlepsze z nich - V LO z Gdańska.

Najlepszym technikum na Pomorzu jest Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni. Zajęło 55. miejsce. W pierwszej setce rankingu techników znalazło się jeszcze technikum z Kartuz i ze Starogardu Gdańskiego.

Kryteria przy ocenie szkoły to m.in. sukcesy w olimpiadach krajowych i międzynarodowych, wyniki z matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W technikach dodatkowo wyniki egzaminu zawodowego.

W rankingu brano pod uwagę prawie 2200 liceów i ponad 1700 techników z całego kraju.

Wyniki rankingów dostępne są na stronie internetowej perspektywy.pl