Cała rodzina znęcała się nad kilkoma królikami. Do sadystycznego zachowania było zachęcane kilkunastomiesięczne dziecko. Na dodatek film z bulwersującego zachowania został umieszczony w internecie. Mowa o rodzinie z Lipnicy, która będzie odpowiadać przed sądem nie tylko za znęcanie się nad zwierzętami. Sąd zdecyduje także o ograniczeniu praw rodzicielskich.

Bulwersujące zdarzenie pewnie nie wyszłoby na jaw, gdyby któryś z uczestników sadystycznej zabawy nie umieścił filmu w internecie. Na filmie widać jak kilkunastomiesięczne dziecko, ku uciesze dorosłych, rzuca o podłogę kilkoma królikami. Jedna z dorosłych osób kopniakami przysuwa dziecku kolejne króliki do rzucania. Dla zabawy kładzie też królika na głowę dziecka, aby dziewczynka z impetem zrzucała królika na podłogę. Na szczęście więcej szacunku dla zwierząt mieli internauci, którzy trafili na bulwersujący film i powiadomili o nim obrońców praw zwierząt i policję. Dzięki zaangażowaniu internautów udało się ustalić rodzinę z podbytowskiej Lipnicy, która chwaliła się w intenecie sadystycznym filmem.

Rodzicom dziecka i prawdopodobnie też dziadkowi, u którego w domu nakręcony był film grozi do dwóch lat więzienia. Rodzina może też zostać pozbawiona prawa do posiadania zwierząt.