Prezydent Andrzej Duda przyjął rezygnację premier Beaty Szydło i desygnował na to stanowisko dotychczasowego wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Prezydent podziękował Beacie Szydło za dotychczasową służbę i wyraził nadzieje na dobrą współpracę z nowym premierem. Rządową zmianę komentują pomorscy politycy.

Premier Beata Szyd¬ło podczas sejmowej debaty podziękowała posłom zjednoczonej prawicy za dwa lata ciężkiej pracy. Jej rezygnacja nie oznacza jednak wycofania się z polityki. Z mównicy sejmowej zadeklarowała gotowość do pozostania w rządzie Mateusza Morawieckiego. Pewnym jest, że Beata Szydło obejmie nową funkcje i zostanie zastępcą Morawieckiego.

Prezydent Andrzej Duda desygnując nowego premiera mówił, że liczy na współprace z Mateuszem Morawieckim przynajmniej tak dobrą, jaka była z Panią Premier. Mówił też, że misja, która czeka nowego prezesa rady ministrów nie należy do najłatwiejszych.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że mimo zmian zjednoczona prawica nadal pozostanie biało-czerwoną drużyną.

Pomorscy posłowie opozycji zmianę na stanowisku premiera określają jako nieuzasadnioną. Jednak inni w zmianie widzą zwrot w kierunku polityki gospodarczej.

Nowy premier ma zająć się też zająć się poprawą relacji międzynarodowych Z zagranicy płyną już pierwsze gratulacje.

W przyszłym tygodniu poznamy szczegóły rekonstrukcji rządu nowego premiera - Mateusza Morawieckiego.