Fundacja Pan Władek poszukuje szkół, w których istnieje taka potrzeba, żeby dofinansować obiady dla potrzebujących uczniów. Pieniędzy starczy na kilka zimowych miesięcy. Na informacje o takich szkołach czeka Pan Władek. A tymczasem razem z wójtem rozdali 1507 paczek uczniom w szkołach i przedszkolach w gminie Trąbki Wielkie. To nie przypadek, że piątego grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Wizyta Mikołaja, a w Trąbkach Wielkich nawet dwóch, najwięcej zachwytu zawsze wzbudza u najmłodszych dzieci. Nie inaczej było w przedszkolu im. Jana Brzechwy. Dzieci zaśpiewały nawet dla Mikołajów piosenkę. A Mikołaje oczywiście zgodnie z tradycją wręczali paczki. Dziś to przedszkolaki zostały obdarowane prezentami przez Mikołajów, ale, na co dzień w tym przedszkolu jest wiele akcji, które mają zachęcić najmłodszych do dzielenia się z innymi potrzebującymi. Takie akcje w gminie Trąbki Wielkie organizowane są od lat.

W Szkole Podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Trąbkach Wielkich bardzo prężnie działają wolontariusze ze szkolnej Caritas. Fundacja "Pan Władek" pomaga potrzebującym rodzinom od 1995 roku. Od dwóch lat razem z Fundacją Banku PKO BP prowadzi dożywanie dzieci w szkołach. Do tej pory z tej akcji skorzystało ponad jedenaście tysięcy dzieci w ponad trzydziestu szkołach w województwie pomorskim. Ceny obiadów są bardzo różne. W niektórych szkołach to 2,50. A w tym roku Fundacja "Pana Władek" na obiady dla uczniów dostała 54 tysiące złotych.