250 tys. złotych darowizny oraz materiały budowlane dla rodzin poszkodowanych przez nawałnicę przekazała spółka KGHM. Pomoc trafi do rodzin z pięciu najbardziej poszkodowanych przez nawałnicę gmin, bo choć od tamtych tragicznych wydarzeń minęły już trzy miesiące, to nadal potrzebna jest pomoc.

22 rodziny z poszkodowanych przez nawałnicę gmin: Czersk, Brusy, Czarna Dąbrówka, Parchowo i Chojnice, otrzymały łącznie 250 tys. złotych. To darowizna przyznana przez spółkę KGHM na budowę, remonty i bieżące potrzeby mieszkańców.

Każda złotówka kierowana jest do konkretnej rodziny. Wśród nich są państwo Kamińscy, którzy oprócz skutków nawałnicy, która zniszczyła dach ich domu, muszą też mierzyć się z chorobą syna.

Wójtowie odebrali czeki z rąk wojewody oraz prezesa fundacji KGHM. Środki finansowe będą wypłacane w Urzędach Gmin.

Choć od tragicznej nawałnicy, która przeszła przez północną Polskę minęły już 3 miesiące, to skutki tej tragedii wciąż widoczne są gołym okiem.

Na Pomorzu w wyniku nawałnicy dach nad głową straciło ponad pięćdziesiąt rodzin, a zniszczonych zostało tysiące gospodarstw. Do tej pory na uporanie się ze skutkami klęski z budżetu państwa do gmin wpłynęło 21,5 mln zł.