Urzędnicy z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15, a także Piotr Zięcik, specjalista od jeży wzięli udział w spotkaniu plenerowym, podczas którego przekonywali mieszkańców Gdańska do tworzenia miejsc przyjaznych jeżom. Na miejsce spotkania wybrano Park Steffensa. Hasło przedsięwzięcia to "Zahibernujmy wspólnie jeże".

Ponuro, wietrznie i pochmurno - słowem - jesień w pełni. Nie tylko ludziom w taką pogodę nie chce się wychodzić z domu. Październik to czas, kiedy o zimowym śnie zaczynają myśleć zwierzęta. Na przykład jeże. Zanim jednak to nastąpi muszą znaleźć na najbliższe miesiące dom. A to bywa trudne i niebezpieczne. Dlatego z nietypową inicjatywą wyszedł gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Jeże w mieście mają trudne życie. Często ich nie doceniamy, ale to dzięki ich apetytowi mniej jest komarów, muszek i innych owadów. Często w poszukiwaniu pokarmu muszą pokonywać ruchliwe ulice. A to kończy się różnie. Akcja gdańskiej Zieleni to nie tylko pomoc jeżom w przetrwaniu zimy. To także akcja edukacyjna dla najmłodszych. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Gdańska dowiedziały się, co jeże jedzą, jak żyją i jak pomóc im przetrwać zimę. Więcej informacji, dotyczących kolejnych przyrodniczych projektów można znaleźć na profilu facebookowym zielona strona Gdańska.