Coraz bliżej powitania nowego ośrodka TVP3 Gdańsk. W czwartek przedstawione zostały wstępne założenia. Zdradzimy Państwu, że wygląda bardzo nowocześnie, w środku mają znaleźć się dwa studia, a na zewnątrz studio plenerowe. Lokalizacja pozostanie ta sama.

Nowy budynek miałby powstać na działce należącej do TVP, tuż obok istniejącego ośrodka przy ul. Czyżewskiego 42 w Oliwie, który jest siedzibą TVP3 Gdańsk od ponad 20 lat. Nowy ośrodek ma być nowocześniejszy i lepiej przystosowany do obecnych potrzeb telewizji.

Co stanie się z dotychczasowym ośrodkiem? Jego los nie został jeszcze przesądzony, jednak prawdopodobne jest, że zostanie rozebrany.

Planowana jest budowa czterech nowych ośrodków w kraju: w Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Katowicach i Gdańsku. Koszty budowy nowych placówek mogą się różnić w zależności od ośrodków, wstępnie mówi się o kilkunastu milionach złotych.

Obecna siedziba TVP3 Gdańsk mieści się przy ul. Czyżewskiego 42 i zajmuje ponad 17 tys m2. leży na działce o powierzchni prawie 4 i pół ha. Wcześniej od 1965r oddział Telewizji Gdańsk mieścił się przy ul. Sobótki we Wrzeszczu. Jednak początki Telewizji na Wybrzeżu zaczęły się w Sopocie, gdzie mieściła się Baza Polskiej Kroniki Filmowej.