Gala Bohaterów, czyli koncert symfoniczny polskiej muzyki filmowej, zabrzmi w tę niedzielę w Filharmonii Bałtyckiej. Pracownicy szkoły i przedszkola "Lokomotywa" w Sopocie, jej nauczyciele i uczniowie pomagają w przygotowaniach do tego wydarzenia, bo to właśnie sopocka "Lokomotywa" jest organizatorem koncertu. A wszystko po to, by w jak najciekawszy sposób przypominać o polskich bohaterach.

Od najmłodszych lat uczą się o bohaterach - Danucie Siedzikównie „Ince”, gen. Mariuszu Zaruskim, prof. Włodzimierzu Fijałkowskim, prof. Janie Czochralskim - polskich patriotach, naukowcach, których osiągnięcia zrewolucjonizowały świat współczesnej technologii. Ale nie wystarczy tylko wiedza przekazywana na lekcjach, by popularyzować ją poza murami szkoły i nie tylko wśród uczniów. Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa z Sopotu wpadło na pomysł zorganizowania "Gali Bohaterów”.

Bohaterowie gali nie zostali wybrani przypadkowo, ma to związek z przypadającymi w tym roku jubileuszami.

W pomoc włączyli się także sami uczniowie, którzy po gali zbierać będą środki na fundusz stypendialny dla rówieśników i ich rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Sopocka Lokomotywa powstała z inicjatywy 5 rodziców, którzy dla swoich pociech najpierw założyli przedszkole, a po paru latach szkołę. Wszystko po to, by oprócz szkolnej wiedzy przekazywać najmłodszym też wartości duchowe i patriotyczne. Bezpłatne wejściówki na galę można uzyskać poprzez stronę internetową galabohaterow.pl w zakładce zgłoszenie.