Marzenia się spełniają - wystarczy uwierzyć. Przekonała się o tym wielodzietna rodzina Olszewskich ze Zblewa. Ponad 3 miesiące temu zaczęli remontować lokal, który otrzymali z gminy. Pomieszczenie z strychem nie nadającym się do zamieszkania bardziej przypominało ruinę niż mieszkanie. Dzięki pomocy wielu dobrych ludzi - udało się zamienić je w prawdziwy dom.

W czerwcu remont trwał na dobre. Brakowało tylko rąk do pracy. Większość prac państwo Olszewscy wykonywali wtedy sami. I choć lokal był w opłakanym stanie - oni cieszyli się z tego co mają.

Remont był bardzo trudny. Po ponad trzech miesiącach zakończył się. Ostatnie przygotowania i gotowe. Dziś pięcioro dzieci państwa Olszewskich po raz pierwszy zobaczyło jak wygląda ich dom.

Na 38 m2 powstała kuchnia, łazienka, niewielka sypialnia i salon. Na strychu powstały trzy pokoje dla najstarszych dzieci. 5-letniej Amelce najbardziej spodobała się łazienka.

Remont udał się dzięki Fundacji "Fabryki Marzeń" z Kielc, której nieobcy był los tej wielodzietnej rodziny. Wielu ludzi pomagało tu bezinteresownie.

Ze Zblewa Fundacja "Fabryki Marzeń" rusza do Sopotu. Tu na pomoc w remoncie mieszkania czeka samotna matka z ośmiorgiem dzieci.