W Pawłowie w gminie Chojnice otwarto nowy kompleks sportowo-rekreacyjny. Inwestycja kosztowała ponad milion złotych i w dużej części została sfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nowe obiekty położone są tuż obok szkoły podstawowej w centrum Pawłowa. Ich otwarcie dla liczącej niespełna tysiąc mieszkańców wsi to ważne wydarzenie. Dzieci z entuzjazmem zaczęły ćwiczyć na wszystkich obiektach. Maluchy oblegały nie tylko ogródek jordanowski. Próbowały swych sił również na siłowni pod gołym niebem. Dla starszych uczniów szczególnie ważna jest tzw. Jaskółka czyli ogrodzone wysoką siatką boisko do gier zespołowych.

W ramach tej inwestycji odnowiono murawę stadionu, na którym grają piłkarze miejscowego Jantara. Część robót na parkingu została wykonana przez członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pawłowo.

Władze gminy liczą, że podobne zaangażowanie wykażą mieszkańcy wsi, w których planowana jest budowa podobnych obiektów, które będą finansowane w około czterdziestu procentach z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.