W Parku Oliwskim dziennikarze TVP promowali akcję Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej edycji jest "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Finał nastąpi 2 września na terenie całej Polski.

W Parku Oliwskim trwały przygotowania dziennikarzy TVP Gdańsk do akcji Narodowego Czytania, która odbędzie się 2 września w całej Polsce. Tegorocznym utworem jest dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele". Narodowe czytanie objęte jest honorowym patronatem pary prezydenckiej. "Wesele" zostało wytypowane spośród czterech innych propozycji. Konkurowało z "Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego i "Beniowskim" Juliusza Słowackiego.

Jest to okazja do odświeżenia zapomnianych już dzieł i powrotu do sławnych polskich pisarzy. Dramat Wyspiańskiego jest odzwierciedleniem momentów ważnych dla historii Polski. Celem akcji "Narodowego Czytania" jest promowanie czytelnictwa i zachęcanie do kontaktu z największymi utworami polskiej literatury. Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta RP. W minionych latach czytano utwory m.in. Fredry i Sienkiewicza.