W związku z tragicznymi wydarzeniami na Pomorzu, władze województwa zarządziły powołanie posiedzenia sztabu kryzysowego. W rozmowach wzięła udział premier Beata Szydło. W siedzibie Komenda Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej podjęto decyzje o kolejnych krokach w celu usunięcia szkód, które przyniosła nawałnica i pomocy wszystkim poszkodowanym.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego pracowano całą noc. O ósmej rano wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich zwołał pierwsze posiedzenie sztabu kryzysowego. Po podsumowaniu szkód wojewoda stwierdził, że jest to czarny dla dzień dla Pomorza.

Kolejne posiedzenie odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Premier Beata Szydło spotkała się z przedstawicielami służb mundurowych, którzy koordynują akcje ratownicze po zniszczeniach. Odbyła się też telekonferencja w której połączono się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji - Mariuszem Błaszczakiem. Premier Szydło powiedziała, że rząd jest gotowy by udzielić pomoc finansową dla wszystkich poszkodowanych.

Na posiedzeniu podjęto kolejne kroki, by jak najszybciej uporać się ze skutkami nawałnicy. Komendant Wojewódzki Państwowej Straży pożarnej powiedział, że sytuacje na razie została opanowana. Wszystkie służby stanęły na wysokości zadania.

Na konferencji prasowej Premier Beata Szydło złożyła kondolencje rodzinom ofiar, które zginęły w ciągu ostatniej nocy. Wojewoda wystosował też apel by odwołać większe imprezy, bo województwo Pomorskie jest w żałobie.