W Słupsku odbyły się uroczystości święta Wojska Polskiego. Z tej okazji na terenie bazy wojskowej Siódmej Brygady Obrony Wybrzeża dla mieszkańców miasta zorganizowano także piknik militarny. Do dyspozycji przybyłych przygotowano czołgi, karabiny a nawet wyrzutnie rakiet.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Słupsku rozpoczęto uroczystą mszą świętą w kościele garnizonowym jednostki wojskowej Siódmej Brygady Obrony Wybrzeża. Po jej zakończeniu na placu centralnym słupskiej bazy odczytano apel poległym żołnierzom. W uroczystościach udział wzięli także amerykańscy wojskowi z sąsiedniej bazy w Redzikowie.

Żołnierze Wojska Polskiego Siódmej Brygady Obrony Wybrzeża, oprócz uroczystej parady, szeroko otworzyli bramy swojej jednostki także dla mieszkańców, którzy mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Tym bardziej, że do dyspozycji mieli całe wyposażenie jakie znajdowało się na terenie baz.

Największym powodzeniem wśród odwiedzających cieszyły się czołgi. Oprócz nich na pikniku militarnym można było przejść także szybki kurs z radio łączności a nawet kierowania czołgiem.

Wojsko Polskie obchodzi swoje święto na cześć „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku, kiedy rozpoczęto zwycięską kontrofensywę rozbijającą armię bolszewicką.