Po raz siedemnasty w Sopocie spotkały się Dwa Teatry – radiowy i telewizyjny. W tym roku o nagrody ubiega się 26 słuchowisk i 13 spektakli Teatru Telewizji. Laureatów poznamy w środę.

W Sopocie od 17 lat bije teatralne serce Polski. Dobrze o tym wie publiczności, która chętnie korzysta z okazji, by bez biletów, w twórczej atmosferze spotkań z artystami uczestniczyć w świecie medialnego teatru.

Festiwal Dwa Teatry to coroczny przegląd i podsumowanie dokonań teatralnych radiofonii i telewizji publicznej. To także promocja twórców - autorów, reżyserów i aktorów pracujących na dwóch największych polskich scenach.

Polskie Radio przyjechało do Sopotu z 26 konkursowymi tytułami, a Telewizja Polska z 12-toma. Są wśród nich przeniesienia spektakli ze scen teatralnych i oryginalne inscenizacje telewizyjne.

Konkursowi towarzyszy wiele innych atrakcyjnych wydarzeń. W Państwowej Galerii Sztuki odbywają się spotkania z gwiazdami, w Teatrze Kameralnym pokazy telewizyjnych spektakli Teatru Wybrzeże obchodzącego swoje 70-lecie, a z okazji Roku Conradowskiego w Klubie Boto i Teatrze Atelier prezentacje słuchowisk i spektakl wg utworów Josepha Conrada.