Po raz pierwszy w historii Festiwalu Dwa Teatry na uroczystą galę do Gdańska zostali zaproszeni laureaci Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Wspólnie z innymi widzami obejrzeli spektakl „Przygody Koziołka Matołka” transmitowany na żywo z gdańskiego studia do kilkuset szkół w Polsce.

Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych to konkurs, który Telewizja Polska przeprowadza od 4 lat. Biorą w nim udział spektakle realizowane przez uczniów szkół różnego stopnia z całej Polski. Tegoroczna edycja konkursu została zatytułowana „Nasza klasyka i sceny z Szekspira”. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt szkół z całej Polski.

Zwycięskie spektakle zostały przygotowane przez uczniów w Radziemicach, Gdyni, Torunia, Lublina i Mroczenia. W kategorii szkół gimnazjalnych bezkonkurencyjna była „Balladyna” przygotowana przez Fabrykę Pomysłów z gimnazjum im. Polskich Noblisto z Gdyni.

Laureaci internetowego przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych obejrzeli również spektakl Teatru Wybrzeże „Przygody Koziołka Matołka” transmitowany na żywo przez Internet do szkół, ośrodków oświatowych i bibliotek w całym kraju.

Transmisja „Przygód Koziołka Matołka” była ostatnią przed wakacjami prezentacją spektaklu w ramach projektu Teatr dla Szkół.