W sobotę o dziewiętnastej startuje kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Na Pomorzu do pierwszej w nocy będzie można odwiedzać muzea w trzynastu miejscowościach. Taka okazja zdarza się raz w roku - za darmo bądź za symboliczną złotówkę można zwiedzić muzea, galerie, czy centra kultury. Poza wystawami stałymi dodatkowe atrakcje, w tym warsztaty, koncerty, gry miejskie czy spacery z przewodnikami.

Noc Muzeów od lat cieszy się ogromną popularnością. Kolejki nie odstraszają odwiedzających, bo w tę noc można zobaczyć znacznie więcej niż muzea oferują, na co dzień. Tak jak rok temu na Westerplatte. W Muzeum II Wojny Światowej pierwsza okazja do zwiedzania pomieszczeń wieży Muzeum i podziwiania panoramy Gdańska. Ale nie tylko.

Podróżować w czasie będzie można także w Centrum Hewelianum - tam m.in. pokazy rycerskie i multimedialne wystawy. W oddziałach Muzeum Narodowego spektakle, warsztaty i koncerty. Swoje drzwi dla zwiedzających otworzy także Kuźnia Wodna w Oliwie.

Muzeum Emigracji zaprasza na warsztaty dla dzieci i tańce pod gwiazdami. W Fabryce Sztuk w Tczewie warsztaty robotyki i pokaz kuchni molekularnej. Atrakcje Nocy Muzeów na Pomorzu w tym roku w trzynastu miejscowościach.

Dla miłośników mocniejszych wrażeń nocne zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku. Podobne atrakcje również w Kwidzynie. Pełną listę miejsc na Pomorzu i mapę wydarzeń zaplanowanych na tę noc można znaleźć na stronnie ikm.gda.pl.