W 50-ciu szkołach i przedszkolach na terenie województwa pomorskiego trwa akcja Stowarzyszenia Traugutt - "Nie jest kolorowo". Jest to zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Każdy z nas może pomóc rodakom na Wschodzie przynosząc do szkół farby, długopisy, zeszyty, czy kredki. To tak niewiele - a wywoła uśmiech na twarzach dzieci.

Polskie rodziny mieszkające na Wschodzie często żyją bardzo skromnie. Gdy zaczyna się rok szkolny i trzeba zakupić przybory - zaczyna się problem. Stąd akcja charytatywna Stowarzyszenia Traugutt - "Nie jest kolorowo", która ma na celu zbiórkę przyborów szkolnych dla rodzin naszych rodaków z Litwy, Białorusi i Ukrainy. W akcję włączyło się ponad 50 szkół i przedszkoli z całego województwa.

Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano ponad 3 tony przyborów szkolnych, które trafiły do Rodaków na Litwie.

Działające od 3 lat Stowarzyszenie Traugutt pomaga Rodakom na Kresach organizując wiele akcji. Między innymi "Rodacy Bohaterom". Ale nie tylko pomoc materialna jest ważna. Dzięki zbiórce przyborów, szkoły w Polsce i na choćby na Litwie zaczynają współpracować.

Jak można pomóc dzieciom na Kresach? Co można przynosić? Wszystko, co przyda się uczniowi. Transport przyborów szkolnych ruszy na Wschód już w sierpniu.