W sobotnie południe odbyła się premiera spektaklu „Brzechwa dla dzieci” przygotowanego przez aktorów Teatru Muzycznego. Przedstawienie, wyreżyserowane przez Bernarda Szyca, bardzo spodobało się i najmłodszym i ich opiekunom.

Wartkie, kolorowe, radosne, dowcipne i rzecz jasna z przesłaniem wychowawczym. Widzowie oglądający premierowe przedstawienie byli zachwyceni.

Przedstawienie do tego stopnia spodobało się widzom, że nie chcieli wypuścić aktorów ze sceny i prosili o jeszcze i jeszcze.

Sześcioro aktorów dwoi się i troi na scenie, by atrakcyjnie przedstawić pełen fantastycznych postaci świat z wierszy i książek Jana Brzechwy. W zawrotnym tempie zmieniają kostiumy, rekwizyty, tańczą, śpiewają, grają i wciągają do zabawy dzieci i dorosłych.

Reżyser i autor adaptacji zbudował spektakl ze znanych bajek i wierszy – jest zatem „Kaczka dziwaczka”, „Samochwała” i „Leń”, są tańcujące igła z nitką, warzywa „na straganie” i wiele innych.

Barwne kostiumy, pomysłowa scenografia i dowcipne rekwizyty wyszły spod ręki Kaliny Konieczny.

Aktorzy Teatru Muzycznego przez cały godzinny spektakl nie pozwalają się nudzić i utrzymują świetny kontakt z widzami – młodszymi i starszymi.