W nocy wandale zniszczyli tablicę ustawioną przy pomniku "Inki" w Gdańsku-Oruni. Sprawą zajęła się policja. Nie wiadomo jeszcze czy był to chuligański wybryk, czy sprawa miała podłoże ideologiczne lub polityczne.

Pomnik poświęcony Danucie Siedzikównie, pseudonim "Inka", znajduje się obok kościoła Salezjanów przy ulicy Gościnnej. Oprócz popiersia sanitariuszki ustawiona została tam także tablica przedstawiająca postać bohaterki. Właśnie ta tablica została zniszczona przez wandali.

Sprawą zajęła się gdańska policja. Czynności trwają, jednak na tym etapie niewiele można jeszcze powiedzieć. Szczególnie bulwersujący jest fakt, że nie jest to tylko jednorazowy akt wandalizmu wymierzonego w pamięć o żołnierzach niepodległościowego podziemia. Policja na razie nie łączy jednoznacznie zniszczenia tablicy przy pomniku "Inki" oraz zniszczenia muralu we Wrzeszczu. Zgodnie z artykułem 288. Kodeksu Karnego sprawcom zniszczeń na kwotę powyżej 500 złotych grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.