Sejmowa Komisja Śledcza w sprawie piramidy finansowej Amber Gold kontynuuje przesłuchania świadków związanych z tzw. wątkiem lotniczym, czyli powstaniem i upadkiem linii lotniczych OLT Express. W środę przesłuchani zostali byli dyrektorzy w ministerialnym Departamencie Lotnictwa: Krzysztof Kapis i Marek Kachaniak.

Departament Lotnictwa w Ministerstwie Transportu nie prowadził kontroli planowych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego - wynika z wypowiedzi byłego dyrektora tego departamentu Krzysztofa Kapisa. Problemy te, zdaniem byłego dyrektora, wynikały z braków kadrowych.

Zdaniem komisji brak kontroli wpływał również na stan techniczny samolotów i bezpieczeństwo pasażerów OLT Express. Członkowie komisji pytali – kto jest odpowiedzialny za taką sytuację.

O zbyt małej liczbie pracowników w departamencie mówił też kolejny dyrektor Departamentu Lotnictwa Marek Kachaniak. Ale jego zdaniem nie tylko to wymagało zmian po przejęciu przez niego funkcji dyrektora. Potrzebne było również nowe rozporządzenie.

W maju przed komisją ds. Amber Gold stanie syna Donalda Tuska - Michał Tusk oraz były minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak. Natomiast na czerwiec zaplanowane są przesłuchania Katarzyny i Marcina P.