Tłumy licealistów z Pomorza i sąsiednich województw pojawiły się na Uniwersytecie Gdańskim. Powodem są rozpoczynające się Targi Akademia. To dla maturzystów okazja do sprawdzenia oferty uczelni wyższych z kraju i z zagranicy, a także do spotkań z członkami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. To tylko część święta uniwersytetu w 47. rocznicę powstania uczelni.

Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 47. rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego to okazja m.in. do podzielenia się sukcesami uczelni i kolejnymi planami inwestycyjnymi, takimi jak przedszkole dla dzieci studentów i pracowników, laboratorium filmowe czy budowa Centrum Sportowego. Ale Uniwersytet to nie tylko inwestycje, to przede wszystkim kształcenie. I właśnie za dydaktykę przyznano nagrody Nauczyciela roku trzem wykładowcom: prof. Stanisławowi Fedorowiczowi, dr Tomaszowi Gutowskiemu i prof. Józefowi Arno Włodarskiemu.

Kandydaci na studia odwiedzali Targi Akademia. Wybór niełatwy - maturzystów kuszą uczelnie z kraju i z zagranicy. Prawdziwe oblężenie przeżywają te mundurowe.

W dobie niżu demograficznego uczelnie wyższe w całym kraju walczą o studentów. Ale są też takie, na które chętnych zawsze znacznie więcej niż miejsc.

Maturzyści mogą odwiedzić Targi Akademia także we wtorek między godziną 9 a 14. Wstęp wolny.