Popularne polskie piosenki sprzed lat śpiewane przez młodych wykonawców. W Sopockim Młodzieżowym Domu Kultury odbył się konkurs Piosenek Marka Dutkiewicza. Autor kilkuset tekstów utworów, które śpiewały gwiazdy rodzimej estrady, przyjechał do Sopotu, by osobiście posłuchać ich w wykonaniu młodzieży.

To już piąta edycja konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie. W poprzednich latach dzieci i młodzież śpiewały piosenki Anny Jantar, Czesława Niemena i Jacka Cygana.

Tegoroczna edycja poświęcona została Markowi Dutkiewiczowi, który pisał teksty dla Budki Suflera, Kombi, Lombardu czy Ewy Farny. Teraz swoje piosenki usłyszał w wykonaniu młodego pokolenia. Jak mówi jury - wybór najlepszych nie był prosty.

Występ na scenie to już ostatni etap długiego procesu, który przeszedł każdy z dzisiejszych uczestników. Przygotowania trwały nawet kilka miesięcy, bo właśnie śpiewanie jest największą pasją wielu z tych dzieciaków. I być może któreś z nich zobaczymy kiedyś na dużej scenie - a takie przypadki, jak twierdzi jury, miały w przeszłości miejsce.