XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy odbyły się na Wyspie Sobieszewskiej. Osiemdziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o tytuł mistrzów ratownictwa. Zwycięska drużyna otrzyma m.in. puchar prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Reprezentanci całej Polski odwiedzili Wyspę Sobieszewską. Nie wypoczynkowo, ale żeby walczyć o tytuł mistrzów pierwszej pomocy. Stacji, na których drużyny realizowały różne zadania, było szesnaście. Jedenaście, gdzie ratowano ofiary symulowanych wypadków, jedna sprawdzająca wiedzę teoretyczną i cztery stacje wypoczynkowe, gdzie można było nabrać sił do dalszej rywalizacji.

Na jednej ze stacji, oceniano umiejętności praktyczne: Młoda para wypoczywała nad morzem, mężczyzna został wyłowiony z wody. Jest nieprzytomny. Ucharakteryzowani pozoranci musieli wykazać się talentem aktorskim i dużą cierpliwością. Pracowali charytatywnie, odgrywając tę samą scenę przez sześć godzin. Inna scenka, w leśnej siłowni. Dominika chciała poćwiczyć z koleżankami. Spadła z drabinki i uderzyła głową o kant.

Każda z grup miała swojego kapitana i opiekuna. Uczestnicy nie wiedzieli, co wydarzy się za chwilę i działali pod presją czasu. Sędziowie brali pod uwagę m.in. zabezpieczenie miejsca wypadku i sposób udzielania pierwszej pomocy a przede wszystkim, czy ratownicy nie narazili na niebezpieczeństwo własnego życia i życia ofiar wypadków. Zwycięzcy zawodów powalczą o tytuł mistrzów Europy w Słowenii.