Po pięciu latach piłkarze Arki wracają do ekstraklasy! Awans gdynianie zapewnili sobie na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek I ligi. Przesądził o tym punkt wywalczony w meczu z Bytovią Bytów.

We wtorkowym meczu na boisku nie brakowało zaciętej gry i wielkich emocji. A te rosły z każdą minutą, bowiem to Bytovia jako pierwsza wyszła na prowadzenie, które objęła w 55 minucie. Gospodarze wyrównali dopiero w 88 minucie i dzięki zdobyczy w postaci jednego punktu mogą być pewni awansu do ekstraklasy. Warto przypomnieć, że to piąty raz kiedy Arka otrzymuje prawo do rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poprzednie promocje zdobywała w latach: 1974, 1976, 2005 i 2008. Do pierwszej ligi żółto-niebiescy powrócili w sezonie 2011/2012. Dziś gdyński zespół już pod wodzą Grzegorza Nicińskiego świętuje piękny scenariusz końca rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy.

Niciński funkcję trenera w gdyńskim klubie pełni od września 2014 roku. Wcześniej był szkoleniowcem Gryfa Wejherowo, z którym również awansował... z trzeciej do drugiej ligi. Do końca pierwszoligowych rozgrywek pozostały 4 kolejki, z tym, że arkowcy rozegrają trzy spotkania, bowiem z rywalizacji jak wiadomo wycofał się Dolcan Ząbki. Ostatnie spotkanie w pierwszej lidze Arka rozegra 5 czerwca. I jak mówią piłkarze oraz trener - wtedy przyjdzie czas na prawdziwe świętowanie.