W kwietniu żyliśmy tym co działo się wtedy w Nepalu. W skutek trzęsienia ziemi blisko 10 tysięcy osób straciło życie, 18tys zostało rannych. Część małych miejscowości i wsi zniknęła z powierzchni ziemi - tak jak wieś Dumre. Szkoła, zbiornik na wodę, kilkanaście domów - znaleźli się tacy, którzy chcą odbudować wieś i nazwać ją Mała Polska.

Magdalena i Sujan Pandey poznali się kilka lat temu w Nepalu podczas wyprawy trekkingowej, od 4 lat są małżeństwem, mają 2-letniego syna Adama. W Nepalu zostawili rodzinę, znajomych i przyjaciół.

Wielu Nepalczyków potraciło domy i dorobek całego życia. Choć wiedzą, że nie pomogą wszystkim - małżeństwo i ich przyjaciele chcą odbudować jedną wieś.

Zakładają fundację, zbierają środki finansowe. Każdy może włączyć się w akcję - niekoniecznie finansowo.

Choć trzęsienie ziemi miało miejsce 2 miesiące temu - tam wciąż potrzebna jest pomoc. Rodzina męża pani Magdaleny - rodzice i 2 siostry mieszkają w Katmandu. Jeszcze do niedawna mieli dom - teraz jak większość Nepalczyków mieszkają w namiocie.

Wszelkie informacje dotyczące projektu "Mała Polska" można szukać na stronie internetowej www.odkryjnepal.pl oraz na Facebooku pod hasłem "Mała Polska w Nepalu odbudowa wsi Dumre po trzęsieniu ziemi."