Poznaj dziennikarzy, reporterów i prezenterów TVP 3 Gdańsk

Weronika Bigus Weronika Bigus Weronika Bigus
Jestem absolwentką filozofii Uniwersytetu Gdańskiego - specjalizacja: kulturowo- estetyczna. Studiuję także logopedię. To brzmi dumnie, ale z jeszcze większą dumą mówię, że pracuję w „Panoramie”. W Telewizji Gdańsk jestem reporterką i „pogodynką”. Gdy ktoś pyta mnie, jak się tu znalazłam, odpowiadam, że trafiłam na wielu życzliwych i cierpliwych ludzi, od których cały czas dużo się uczę. W wolnych chwilach lubię czytać książki, które bawią i oglądać filmy, które powodują dreszcze. Interesuję się estetyką głosu i dlatego nikt nie przejdzie obok mnie niewysłuchany.
Kontakt: Weronika.Bigus@tvp.pl

Daniel Bogrec Daniel Bogrec Daniel Bogrec
Dziennikarstwo od zawsze było moim marzeniem. To marzenie zaczęło się spełniać kilka lat temu i... spełnia się do dziś. Praca w TVP 3 Gdańsk codziennie dostarcza nowych wyzwań i emocji. To wielki zaszczyt pracować z ludźmi, których niegdyś widywałem tylko na ekranie telewizora i ogromna przyjemność z tymi, których nie widać, a dzięki którym powstaje to co mogą Państwo codziennie oglądać. Kiedyś sport traktowałem jako odskocznię od codzienności. Dziś ta odskocznia jest codziennością, bez której nie wyobrażam sobie życia.
Kontakt: Daniel.Bogrec@tvp.pl

Ryszard Hurka Ryszard Hurka Ryszard Hurka
Pracę w telewizji rozpoczął w 1997 roku w redakcji programu informacyjnego „Panorama” TVP 3 Gdańsk. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w komercyjnych stacjach. Przez rok pracował jako operator i montażysta w Londynie, gdzie realizował materiały informacyjne dla anten centralnych Telewizji Polskiej z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Od 2012 roku jest reporterem i videoreporterem w gdańskim oddziale TVP.
Kontakt: Ryszard.Hurka@tvp.pl

Aneta Antenka Gromadzka Aneta "Antenka" Gromadzka Aneta Gromadzka
Dziennikarka, reporterka Panoramy, autorka felietonów i reportaży, prezenterka Panoramy Sport, była również współprowadzącą program Dzień Dobry tu Gdańsk. Ukończyła filologię polską i filologię rosyjską na Uniwersytecie Gdańskim. Studiowała także na Uniwersytecie w Lipsku, na Bałtyckim Uniwersytecie Federalnym w Kaliningradzie i w Instytucie Puszkina w Moskwie. Praktyki dziennikarskie podczas studiów zdobywała w uniwersyteckim Radiu MORS. Kolejnym punktem na jej zawodowej mapie był gdański oddział Telewizji Polskiej, gdzie pracuje od października 2013 roku. Poza anteną lokalną współtworzy także Wiadomości TVP1, Panoramę TVP2 i serwisy TVP Info.

Kontakt: Aneta.Gromadzka@tvp.pl

Hanna Kordalska - Rosiek Hanna Kordalska - Rosiek Hanna Kordalska – Rosiek
Dziennikarka telewizyjna, dyplomowany filolog polski oraz dyplomowany psycholog kliniczny. Ukończyła Studium Reportażu w Akademii Telewizyjnej TVP. Ma trzydziestoletnie doświadczenie telewizyjne. Przerwę w pracy spowodował stan wojenny. Na antenie TVP Regionalna można oglądać jej dwa autorskie cykle: „Przechodzień codzienny” oraz cykl autorskich reportaży pod wspólną nazwą „Kamień, nożyce, papier – reportaż”. W swoich reportażach i filmach dokumentalnych przedstawia i pozwala zrozumieć świat, ludzi, których warto poznać, a także kulturę i historię Gdańska, w którym się urodziła i z którym jest zawodowo związana. Jest dziennikarką nagradzaną w licznych konkursach twórczości telewizyjnej i festiwalach filmów dokumentalnych. Za swoje wywiady w audycjach „Rozmowy z dwiema niewiadomymi” i „Tak czy inaczej”, otrzymała wiele nagród w ogólnopolskich konkursach twórczości telewizyjnej – PiK. Od wielu lat związana jest z Uniwersytetem Gdańskim, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa.
Kontakt: Hanna.Kordalska-Rosiek@tvp.pl

Bożena Olechnowicz Bożena Olechnowicz Bożena Olechnowicz
Kontakt: Bozena.Olechnowicz@tvp.pl

Jordan Pawłowski Jordan Pawłowski Jordan Pawłowski
Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie i Wyższą Szkołę Komunikacji Społecznej w Gdyni. Zaraz po studiach zamiast jednak chwycić za pióro wybrał pędzel, hebel i dłuto i ruszył do Norwegii, trudniąc się dorywczymi pracami. Po trzech latach wrócił do Polski i rozpoczął praktyki w TVP3 Gdańsk. I tak już został, i ani myśli odejść :D. Od 2009 roku dziennikarz i producent flagowego programu informacyjnego TVP3 Gdańsk "Panorama".  Koordynator odpowiedzialny za kontakty z centralnymi i zagranicznymi redakcjami Telewizji Polskiej. Prywatnie fan Arcade Fire, dobrych filmów i amerykańskich komiksów. Strasznie dużo pali.  

Małgorzata Rakowiec Małgorzata Rakowiec Małgorzata Rakowiec
Dziennikarka, prezenterka i wydawca programu informacyjnego „Panorama”, publicystycznego „Forum Panoramy” w TVP 3 Gdańsk. Najważniejsze wydarzenia na Pomorzu podsumowuje w „Panoramie Tygodnia”. Miała szansę przeprowadzić wywiady m.in. z Jean Michelem Jarrem, Kylie Minogue, czy Krzysztofem Pendereckim. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych Komunikacja i Marketing. Od ponad 15 lat pracuje w zawodzie. Swoją karierę rozpoczynała w „Dzienniku Bałtyckim”, potem pracowała m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, była też korespondentem największej światowej agencji informacyjnej – Reuters, redaktorem naczelnym magazynu „Biznes Trójmiejski” i rzecznikiem prasowym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Z Telewizją Gdańsk związana od 8 lat. Autorka reportaży, materiałów informacyjnych, czy relacji na żywo na ogólnopolskie anteny.
Kontakt: Malgorzata.Rakowiec@tvp.pl

Jolanta Roman-Stefanowska Jolanta Roman-Stefanowska Jolanta Roman-Stefanowska
Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i geografii na Uniwersytecie Gdańskim. Wydawca „Panoramy”, autorka prawie 200 reportaży i kilkunastu filmów dokumentalnych emitowanych na antenie TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Regionalna oraz TVP Polonia. Laureatka głównej nagrody w pierwszej edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego za reportaże o Polakach mieszkających na Syberii i w Kazachstanie. W dorobku ma również wiele programów cyklicznych m.in. „Co mnie gryzie?” i „Postawione na głowie”, za który została uhonorowana „Bursztynową Rybką”, nagrodą Rady programowej TVP Gdańsk. Autorka ukazującego się na antenie TVP 3 Gdańsk magazynu katolickiego "Droga". Podczas 18. PIK w Szczyrku została wyróżniona za program "Droga" poświęcony biskupowi Karolowi Marii Spletcie.
Kontakt: Jolanta.Stefanowska@tvp.pl

Piotr Świąc Piotr Świąc Piotr Świąc
Dziennikarz, prezenter, wydawca i autor programów. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył również Podyplomowe Studia Dziennikarskie na UG. Współpracuje z antenami ogólnopolskimi TVP. Prowadził Telewizyjną Jedynkę, był prowadzącym Widomości TVP1 i TVP INFO. Współpracował z TVP Regionalna. W TVP 3 Gdańsk prowadzi magazyn informacyjny “Panorama” oraz wydaje i prowadzi “Forum Panoramy”. Od 2006 roku jest autorem cyklicznego programu „Forum Gospodarcze”. Na swoim koncie na nagrody i wyróżnienia między innymi Przeglądu i Konkursu Oddziałów Terenowych TVP, Uniwersytetu Gdańskiego jest także laureatem „Ostrego Pióra” przyznawanego przez BCC, a także odznaczenia “Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej”. Na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zajęcia ze studentami. Czas wolny lubi spędzać na Kaszubach. Miłośnik pływania i rekreacyjnej jazdy na rowerze.
Kontakt: Piotr.Swiac@tvp.pl

Przemysław Toczek Przemysław Toczek Przemysław Toczek
Przemysław Toczek, absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Przygodę z mediami rozpoczął w studenckim radiu MORS. Tam zdobył pierwsze zawodowe szlify. Podczas studiów odbył praktyki w gdańskim oddziale Telewizji Polskiej. Później rozpoczął stałą współpracę z redakcją „Panoramy”. Przygotowuje filmowe materiały informacyjne. Jest również prezenterem „Panoramy Dnia” i prognozy pogody.
Kontakt: Przemyslaw.Toczek@tvp.pl

Anna Włodkowska Anna Włodkowska Anna Włodkowska
Dziennikarka, reporterka i współwydawca programu informacyjnego „Panorama”. Absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i Public Relations tej samej z uczelni. Uczestniczyła w krajowych i zagranicznych szkoleniach organizowanych przez European Broadcasting Union a także Circom Regional – European Association of Regional Television oraz Akademię Telewizyjną. Współpracuje z ogólnopolskimi programami informacyjnymi: „Wiadomościami” , „Panoramą”, „Teleexpressem”, „Pulsem Polski”. W Telewizji Polskiej zajmuje się głównie tematyką związaną z problematyką społeczną, służbą zdrowia i edukacją. W 2011 była w Sopocie jednym z telewizyjnych koordynatorów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Od 2014 roku jest autorką emitowanego na antenie TVP 3 Gdańsk cyklu „Czas Gdyni” poświęconego najważniejszym i najciekawszym zagadnieniom „miasta z morza i marzeń”.
Kontakt: Anna.Wlodkowska@tvp.pl