Największe wydarzenie w historii polskiej lekkoatletyki - Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie – rozpoczęte! Pierwsze kwalifikacje już były, teraz zaczną się sypać medale. Do Ergo Areny zaczynają zjeżdżać się kibice. Na ulicach i drogach spokojnie, większych utrudnień nie ma.

To w Ergo Arenie przez weekend będą biegać, skakać i rzucać. Tam od piątku bije lekkoatletyczne serce Polski. W Halowych Mistrzostwach Świata bierze udział 600 zawodników ze 138 krajów. W

Od rana do Sopotu zaczęli zjeżdżać kibice, choć prawdziwych tłumów można spodziewać się raczej w sobotę i niedzielę. W ciągu trzech dni zawodów obejrzeć ma je około dwudziestu tysięcy kibiców.

Kiedy w hali trwały już pierwsze eliminacje, ambasadorzy mistrzostw odwiedzali sopockie szkoły by przekazać młodym, że choć brzmi to patetycznie pasja i wytrwałość pomogą osiągnąć sukces nie tylko w sporcie. Ale to o sport młodzież pytała najczęściej.

Zawody trwają już od piątkowego poranka a ok. 17-tej mieliśmy uroczyste otwarcie mistrzostw - dokonał tego premier Donald Tusk. Uroczystość była pięknym artystycznym widowiskiem. Na chwilę bieżnia ERGO Areny zamieniła się w sopockie molo, po którym spacerowali artyści w strojach z różnych epok dziejów Sopotu.

Do niedzieli jest czas by poczuć zapach nowej bieżni i zobaczyć jak najlepsi sportowcy sięgają po medale. Bilety na sobotę i niedzielę właśnie jeszcze są.